Najlepsze programy partnerskie w webeAds: Ranking

Skuteczny program partnerski — jak zwiększać sprzedaż produktów w programie partnerskim?

Programy partnerskie są kluczowym elementem w marketingowej układance. To przestrzeń do współpracy reklamodawców z siecią wydawców. Zyskują coraz większą popularność, umożliwiając reklamodawcom promowanie produktów i zwiększenie sprzedaży, a wydawcom zarabianie przez Internet. Wysokie prowizje, różnorodność produktów i narzędzi afiliacyjnych, oraz rozliczanie przez linki afiliacyjne sprawiają, że są one skutecznym sposobem na zarabianie w sieci. Długofalowa współpraca z reklamodawcami przynosi korzyści obu stronom, ponieważ oferują oni prowizje od sprzedaży. Wystarczy wybrać opłacalny program partnerski sklepu internetowego i promować go za pomocą narzędzi afiliacyjnych czy narzędzi promocyjnych. Sprawdź Ranking najlepszych programów partnerskich w webeAds!

Polskie programy partnerskie online

Współpraca w ramach programu partnerskiego — sprzedaż dzięki wydawcom

Głównym celem programów partnerskich jest wzrost sprzedaży w sklepie internetowym reklamodawcy dzięki poleceniom wydawców.

Wydawca z sieci wydawców promuje oferty reklamodawcy na swoich powierzchniach online, aby dotrzeć do potencjalnych kupujących. Im lepiej dopasuje promowane produkty do swojej grupy odbiorców, tym większe zyski odniesie. Poprzez narzędzia afiliacyjne, użytkownicy przechodzą do serwisu/sklepu i dokonują tam zakupu. Tym samym zwiększa się sprzedaż reklamodawcy.

Uczestnicy programów partnerskich model współpracy. Jak kto zarabia?

Reklamodawca jako właściciel serwisu lub sklepu internetowego uruchamia program partnerski i sprzedaje więcej, dzięki współpracy z wydawcami.

Wydawca posiada dowolną powierzchnię w Internecie, np. serwis tematyczny, bloga, kanał na YouTube czy profil na Instagramie i w zamian za prowizję od sprzedaży do jego zadań należy promowanie programów partnerskich. Sieć wydawców jest różnorodna.

Platforma webeAds — najprostszy system do marketingu afiliacyjnego dla e-commerce

WebeAds to samoobsługowa platforma, która oferuje dostęp do wielotysięcznej bazy aktywnych wydawców i umożliwia samodzielne uruchomienie programu partnerskiego w modelu Cost Per Sale (prowizja od sprzedaży). Dzięki webeAds reklamodawcy mogą tworzyć własną sieć wydawców i współpracować z nimi na zasadach marketingu afiliacyjnego, płacąc wyłącznie za efekty sprzedaży.

Najlepsze programy partnerskie w webeAds: Ranking

Poznaj najlepsze programy partnerskie w sieci webeAds, na których warto się wzorować podczas kreowania własnego. O pozycji w rankingu decyduje:

  1. Rozwój programu partnerskiego przez sieć wydawców
  2. Terminowe akceptacje zamówień i trzymanie się modeli płatności programu afiliacyjnego

  3. Zaangażowanie reklamodawcy we współpracę z wydawcami

Lista najlepszych programów partnerskich. Sprawdź najlepsze programy partnerskie w webeAds: Ranking

Lectus24

Dom to nasza ostoja, miejsce, które budujemy, aby było nam wyjątkowo i wygodnie. Spędzamy w nim wiele czasu, dlatego tak ważne jest stworzenie idealnej przestrzeni. Lectus24, jako reklamodawca, doskonale zdaje sobie z tego sprawę, oferując w swoim sklepie szeroki wybór mebli i dodatków do mieszkania. Znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz — od sof, przez łóżka, po meble łazienkowe i oświetlenie. Lectus24 prowadzi program partnerski, do którego mogą przystąpić wydawcy z różnych dziedzin. Niezależnie od tego, czy prowadzą kanał na Youtube poświęcony architekturze wnętrz, czy są aktywnymi mamami na Facebooku, mogą polecać produkty z Lectus24. Reklamodawca sklep Lectus24 oferuje 4% prowizji ze sprzedaży oraz pełen wachlarz możliwości.

Taniaksiążka.pl

Taniaksiążka.pl to jedna z czołowych księgarni internetowych w Polsce, oferująca ponad 300 tysięcy produktów z różnych kategorii, w tym książki, filmy, muzykę, gry planszowe i wiele więcej. Dzięki długiej obecności na rynku i regularnym nagrodom zdobywa zaufanie klientów. Jej program partnerski przyciąga wydawców z różnych dziedzin, oferując atrakcyjną prowizję 6% i bogate narzędzia promocyjne. Wydawcy mogą promować szeroki wybór produktów, co daje im dużą swobodę w tworzeniu treści promocyjnych. Dodatkowo Taniaksiążka.pl oferuje wysoką prowizję oraz kompletny zestaw narzędzi, w tym np. banery i pliki XML, które można dostosować do własnych potrzeb.

Skin79

Sklep Skin79, należący do sieci oferuje popularny program partnerski skierowany do miłośniczek kosmetyków azjatyckich. Idealny dla serwisów o urodzie, blogów beauty oraz wizażystek na Instagramie. Oferuje szeroki wybór naturalnych azjatyckich kosmetyków, cieszących się zaufaniem klientów. Jeśli prowadzisz bloga lub social media o urodzie, warto wypróbować markę Skin79. Ile zarobisz? Wynagrodzenie dla wydawców wynosi 5%, a do dyspozycji różnorodne narzędzie marketingu.

Pancernik

Sklep internetowy Pancernik.eu oferuje szeroki wybór akcesoriów do smartfonów, idealnych do personalizacji i ochrony urządzenia. Działają na rynku od 2012 roku, oferując produkty renomowanych marek oraz wprowadzając wiele innowacyjnych rozwiązań. Pancernik przyciąga wydawców z różnych dziedzin, ponieważ ich oferta zainteresuje zarówno miłośników podróży, jak i entuzjastów nowych technologii. Ich wydawcy mogą tworzyć różnorodne treści, np. recenzje case’ów odpornych na uszkodzenia, porady dotyczące wyboru powerbank’a czy uchwytu samochodowego. Oferują atrakcyjną prowizję na poziomie 8% oraz dostęp do różnych narzędzi promocyjnych, takich jak banery, widgety, pliki XML itd.

Moi-Mili.pl

Sklep moimili.pl skupia się głównie na produktach dla niemowląt, oferując szeroki wybór niezbędnych artykułów do wyprawki dla noworodka. W ofercie znajdziesz zabawki, akcesoria do kąpieli, kosmetyki, smoczki i inne produkty zapewniające wygodę i bezpieczeństwo malucha. Program partnerski Moi-Mili jest otwarty dla różnych osób prowadzących serwisy parentingowe, blogi o ciąży i opiece nad dzieckiem, oraz strony z propozycjami prezentów dla najmłodszych. Moi-Mili oferuje atrakcyjną prowizję w wysokości 7% oraz pełen zestaw narzędzi dla wydawców.

Natuli

Księgarnia internetowa Natuli to miejsce stworzone z myślą o dzieciach i ich rodzicach, oferujące bogaty wybór literatury poradnikowej oraz atrakcyjnych książek dla najmłodszych. Rodzice decydują o selekcji oferty, zapewniając wysoką jakość i wartość każdej pozycji. Dlatego też, jeśli prowadzisz kanał skupiony na tematyce dziecięcej, program partnerski Natuli jest dla Ciebie idealnym wyborem. Natuli oferuje atrakcyjną prowizję na poziomie 5%, oraz wiele narzędzi promocyjnych, w tym linki afiliacyjne, banery, widżety i pliki XML.

Programy partnerskie — jak z nich korzystać? Warunki programu partnerskiego

Sprzedaż produktów w programie partnerskim — prowizja od sprzedaży

Ważne jest ustalenie odpowiednich warunków finansowych dla rozwoju programu partnerskiego. Reklamodawca samodzielnie decyduje o wysokości prowizji dla sieci wydawców, uwzględniając zarówno ich korzyści, jak i prowizję dla sieci afiliacyjnej. Konieczne jest dokładne przeanalizowanie, jaka prowizja będzie atrakcyjna dla wydawcy, ale także opłacalna dla reklamodawcy. Warto przyjrzeć się programom partnerskim sklepów konkurencyjnych, aby zaproponować podobne warunki.

Na czym polega żywotność cookies?

Długość życia plików cookies to jeden z najważniejszych czynników wpływających na wielopoziomowe programy partnerskie. Minimalny okres to 30 dni. Co możesz zyskać? Klienci, wybierając towar online, często porównują oferty lub potrzebują więcej czasu na podjęcie ostatecznej decyzji zakupowej. Wydawca, z którego linku nastąpiło przejście do sklepu, ma pewność, że klient ma sporo czasu do namysłu i może zrobić zakupy wtedy, kiedy jest ich pewien. Dzięki temu jego działania promocyjne są opłacalne nawet w czystym modelu rozliczeń Cost Per Sale (cps).

Kliknij tutaj i zarejestruj się!
WYPRÓBUJ ZA DARMO!

Sposób akceptacji wydawców do programu – podstawowe modele

Istnieją 2 możliwości akceptacji wydawców do programu partnerskiego:

  • Manualna – reklamodawca ma tutaj pełną kontrolę nad tym, kto dołącza do programu, ręcznie akceptując bądź odrzucając każdego wydawcę z sieci wydawców.
  • Automatyczna – każdy wydawca, który zgłosi się do programu, jest automatycznie akceptowany, bez konieczności oczekiwania.

Niezależnie od wybranego sposobu, ważne jest monitorowanie działań wydawców na każdym etapie współpracy. W razie wątpliwości można wykluczyć danego wydawcę z programu. Pamiętaj, że szybkie przyjmowanie wydawców do programu ma kluczowe znaczenie. Im dłużej trwa ten proces, tym bardziej zniechęcasz potencjalnych partnerów do współpracy.

Zalety programów partnerskich. Dlaczego warto dołączyć do programu afiliacyjnego? 

Sprzedaż, zyski dla każdego podmiotu

Najistotniejsze jest, że wszyscy uczestnicy programów partnerskich odnoszą korzyści, co prowadzi do relacji „win-win” dla wszystkich stron. Dla wydawcy istotną zaletą jest otrzymywanie prowizji w programie partnerskim. Dla reklamodawcy natomiast budowanie marki osobistej i zyski ze sprzedaży.

Długofalowa współpraca. Stale rosnąca sieć wydawców i odbiorców angażujących się opłacalny program partnerski webeAds

Rosnąca liczba wydawców w marketingu internetowym przekłada się na większą grupę odbiorców, co jest kluczową wartością obok finansowych korzyści, jak otrzymywanie prowizji w programie partnerskim. Każdy użytkownik internetu może stać się wydawcą, co zwiększa różnorodność prezentacji produktów w różnych mediach, takich jak YouTube, Instagram, blogi czy wyszukiwarki produktowe.

Wielopoziomowe programy partnerskie budują relacje między wydawcami a uczestnikami, co prowadzi do efektywniejszej współpracy. Po kilku kampaniach wydawcy nabywają doświadczenie, osiągając wysokie konwersje, co pozwala reklamodawcom zaoszczędzić czas na szczegółowe briefy i skutecznie współpracować z nowymi wydawcami dołączającymi do sieci afiliacyjnej, a model rozliczeń jest prosty.

Dowiedz się jak promować własną markę osobistą dołączając do programu afiliacyjnego w webeAds

Kolejny atut programu afiliacyjnego to utrwalanie wizerunku marki, który jest wartością dodaną do współpracy z wydawcami, ponieważ gdy nie dochodzi do sprzedaży, reklamodawca nie ponosi kosztów działań wydawców.

Regularne prezentacje produktów marki na różnych platformach internetowych budują świadomość marki i zwiększają jej atrakcyjność dla użytkowników. To prowadzi do lepszego zapamiętywania i budowania więzi z marką. Psychologiczna zasada mówiąca o tym, że im częściej coś widzimy, tym bardziej to lubimy, działa tutaj na korzyść marki, niekoniecznie na konkretny produkt. Budowanie wizerunku firmy jest kluczowe dla budowania lojalności i sympatii konsumentów.

Sieć afiliacyjna — cechy dobrego przedsiębiorcy to naturalny i nienachalny sposób promocji własnego biznesu

Wyżej wspomniana została już naturalność marketingu internetowego. Skuteczny program partnerski to taki, który jest niezauważany przez potencjalnych klientów. Wszystko to za sprawą dopasowania produktu reklamodawcy do branży wydawcy oraz narzędziom, z jakich korzystają wydawcy.

WebeAds — polska sieć programów partnerskich. Ile kosztuje uruchomienie programu partnerskiego? Przedstawiamy model rozliczeń

Często otrzymujemy pytania o koszty związane z uruchomieniem programu partnerskiego. Dla nowych firm, które chcą utworzyć swój pierwszy program partnerski, podstawowym kosztem jest prowizja od sprzedaży generowanej przez wydawców, więc elastyczność finansowa jest tu istotna. Zanim zostanie ona wypłacona, reklamodawca musi zweryfikować transakcje w systemie afiliacyjnym, co może zająć do 30 dni. Istnieje ryzyko, że transakcja zostanie anulowana, na przykład jeśli klient zwróci towar. Wysokość prowizji zależy od możliwości reklamodawcy. W rankingu programów partnerskich można znaleźć prowizje od 4% do 11%.

Zanim otworzysz swój pierwszy program partnerski, pamiętaj!

  • Zadbaj o aspekty techniczne na witrynie. Strona internetowa Twojego sklepu powinna być odpowiednio zoptymalizowana i dynamiczna, aby użytkownicy chcieli z niej korzystać.
  • Pamiętaj o odpowiednich opisach produktów.
  • Buduj długotrwałe relacje z wydawcami, którzy będą chcieli z Tobą współpracować. Słuchaj ich uwag, udzielaj feedbacku związanego z ich pracą, staraj rozliczać się na bieżąco, a także tłumacz, dlaczego niektóre nie zostały wypłacone (jeśli taka sytuacja miała miejsce).
  • Udostępniaj narzędzia. Zadbaj o to, aby wydawcy otrzymywali od Ciebie wszystkie narzędzia. Pozwolą im promować Twój sklep na swoich płaszczyznach w Internecie.

Zobacz również:

Jak być dobrym reklamodawcą? 10 zasad, których należy przestrzegać

Marketing afiliacyjny w ecommerce – podstawy współpracy z wydawcami